6-5-2014.Αποτελέσματα 2ου Πρωταθλήματος Τάβλι ΄΄Αγριλός 2014΄΄

06/05/2014 13:02  -  514 αναγνώσεις

Την Κυριακή 4 Μαίου 2014 στο χώρο του Σχολείου Μέσα Μουλιανών διοργανώθηκε το 2ο Πρωτάθλημα Τάβλι "Αγριλός 2014". Σαρανταοχτώ (48) συνολικά παίχτες από εικοσιέξι (26) οικισμούς του Νομού Λασιθίου -και όχι μόνο- διαγωνίστηκαν στο παραδοσιακό μας "αθλημα" με την εξέλιξη των αγώνων να είναι συναρπαστική.

Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Μέσα Μουλιανών ευχαριστεί θερμά όλους τους ταβλαδόρους που μας τίμησαν με την παρουσία τους! Ευχαριστούμε ακόμα τη νεολαία του χωριού καθώς και τις επιχειρήσεις που μας βοήθησαν στην άψογη διοργάνωση της εκδήλωσης.

Αποτελέσματα:
1. Καββουσανός - Τουρλωτή
2. Δήμας - Τουρλωτή
3. Δαμουλάκης - Πισκοκέφαλο
2ου
Πρωταθλητής οικισμός: Τουρλωτή

Μετάλλιο Κ21*: Αγιασμάτης Ναπολέων - Μέσα Μουλιανά
*το μετάλλιο δίνεται στο νεαρό (κάτω των 21 ετών) με την καλύτερη πορεία στο πρωτάθλημα

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ:

1. Καββουσανός - Τουρλωτή
2. Δήμας - Τουρλωτή
3. Δαμουλάκης - Πισκοκέφαλο

4. Λιναρδάκης - Μέσα Μουλιανά
5. Αβραμάκης - Σητεία
6. Αλούμπης - Έξω Μουλιανά
7. Μαράκης - Σκοπή
8. Αστεριάδης - Σητεία

9. Χρυσουλάκης - Σητεία
10. Βουγιούκας - Σητεία
11. Παρούσεφ - Τουρλωτή
12. Παπαδούλης - Άγιος Νικόλαος
13. Τζαβολάκης - Επάνω Επισκοπή
14. Μακράκης - Άγιος Νικόλαος
15. Σκαλενάκης - Συκιά
16. Σολδάτος - Σητεία

17. Ανδρεαδάκης - Σητεία
18. Δούκας - Χανδράς
19. Καφεσάκης - Σητεία
20. Μαστοράκης - Έξω Μουλιανά
21. Μπαλοθιάρης - Ιεράπετρα
22. Χασαπλαδάκης - Σφάκα
23. Δουλάμης - Αγιά Φωτιά
24. Δερμιτζάκης - Πισκοκέφαλο
25. Λογκάκης - Πισκοκέφαλο
26. Τζωρτζάκης - Μέσα Μουλιανά
27. Καρακωνσταντάκης - Ζάκρος
28. Πορταράκης - Αρμένοι
29. Βασιλάκης - Ιεράπετρα
30. Σαββίδου - Λεμεσός
31. Συντυχάκης - Σφάκα
32. Τοντορόφ - Μέσα Μουλιανά
33. Μπατσολάκη - Κρυονέρι
34. Φουντουλάκης - Σητεία
35. Ανδρουλάκης - Μέσα Μουλιανά
36. Ψαρουδάκης - Σητεία
37. Περάκης - Ρίζα
38. Κριθαράκης - Τουρλωτή
39. Ψιμικός - Τουρλωτή
40. Αγιασμάτης - Μέσα Μουλιανά
41. Γιαλεσάκης - Μέσα Μουλιανά
42. Γαιτανάκη - Λιθίνες
43. Γιακουμάκης - Μέσα Μουλιανά
44. Χριστοδουλάκη - Ελούντα
45. Χανιώτη - Αθήνα
46. Χατζηνάκης - Παλαίκαστρο
47. Αλεξάκης - Άνω Βάθεια
48. Ρασούλης - Συκιά


Αρχεία