ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ

ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ

ΣΗΤΕΙΑΣ  (Δ.Ο.Κ.Α.Σ)                                                                                          Σητεία 19/7/2023

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Συγχαίρουμε το Ναυτικό Όμιλο Σητείας και όλους τους αθλητές του, που έλαβαν μέρος στους αγώνες ICF SUP WORLD CUP 2023 και Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης SUP που διεξήχθησαν στο Άγιο Νικόλαο 7-9 Ιουλίου και οι οποίοι κατάφεραν να κατακτήσουν το κύπελλο του πολυνίκη σε συλλογικό και σε ατομικό επίπεδο και να κατακτήσουν πρωτιές και εξαιρετικές διακρίσεις.

Την Νάνσυ Καραΐνδρου, η οποία κατέκτησε την τρίτη θέση στην κατηγορία SUP 14’0 ΓΥΝΑΙΚΩΝ,  τον Νικόλαο Μαρκάκη  που τερμάτισε δεύτερος στην κατηγορία SUP 14’0 ΑΝΔΡΩΝ 50+ και τις Τσαγκαράκη Ελευθερία, Ματθαιάκη Ιωάννα και Μαυρακάκη Χρυσούλα, οι οποίες κατέκτησαν την πρώτη, δεύτερη και τρίτη θέση αντίστοιχα στην κατηγορία SUP 14’0 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 40+.

Πολλά μπράβο επίσης στους προπονητές, τη διοίκηση του αθλητικού σωματείου και όλους όσοι στηρίζουν τους αθλητές .